Новоолексіївська громада

припинила діяльність, увійшла до складу Приморської громади

Новоолексіївська ОТГ

 

 

Інвестиційний паспорт

 

Новоолексіївської сільської об’єднаної територіальної громади

Розділ І. ЗВЕРНЕННЯ ГОЛОВИ ГРОМАДИ

Розділ ІІ. ХАРАКТЕРИСТИКА ТЕРИТОРІЇ

 1. Природно - географічні та кліматичні умови
 2. Освіта, охорона здоров’я,культура і дозвілля.
 3. Трудові ресурси
 4. Транспортна інфраструктура
 5. Структура економіки
 6. Інвестиційний розвиток
 7. Розділ ІІІ. ПРОПОЗИЦІЇ ДЛЯ ІНВЕСТОРІВ

          1.Пріоритетні сектори економіки та пропозиції для залучення інвестицій.

         Розділ ІУ. КОНТАКТИ

 

Розділ І. ЗВЕРНЕННЯ ГОЛОВИ ГРОМАДИ

 

 

 

ШАНОВНІ ПАРТНЕРИ!

           Новоолексіївська сільська об’єднана територіальна громада  відкрита для  співробітництва та налагодження конструктивних ділових зв'язків з інвесторами, представниками ділових кіл і усіма, кому  небайдужий розвиток нашого села та країни.

Сьогодні Новоолексіївка – це аграрно-промислова громада.

Ласкаво просимо докласти своїх зусиль, добру волю, фінансовий ресурс  на благо мешканців .

Варто лише підтримати українське село і простого селянина—і все це реальність , адже ми  патріоти своєї країни. Тому треба вірити і надіятися.

            Створити сприятливий клімат   - першочергове завдання громади  .

Ми завжди  відкриті для співпраці!

З повагою голова сільської ради                                            С.І.Дубовик

 

 

Розділ ІІ

ХАРАКТЕРИСТИКА ТЕРИТОРІЇ      

       Адміністратиний центр громади знаходиться в селі Новоолексіївка, який розташований у південній частині Запорізької області ,  на відстані 200 км від м. Запоріжжя,50км від міста Бердянськ,17 км від курортного міста Приморськ. До складу Новоолексіївської громади входять 5 населених пунктів: село Новоолексіївка ,село Лозуватка,село Мануйлівка,село Петрівка, село Калинівка. Територія Новоолексіївської громади складає  20,69 тис.га. Громада межує : на півдні –село Інзівка Приморського району, на сході – місто Приморськ Приморського район,  на півночі  - село Зеленівка Приморського району, на заході – село Першо-Миколаївка. Станом на 01.01.2018 року кількість населення  - 2321  осіб.

 1. Природно- географічні та кліматичні умови .

 Загальна площа  сільгоспугідь громади становить 17680,92 га. (92,7 %від загальної площі району), з них : рілля – 17528 га., багаторічні насадження 20 га, пасовища 532 га..

Згідно прийнятого фізико-географічного районування України Новоолексіївська громада розміщена у степовій зоні, в межах Приазово-Причорноморської рівнини.

Клімат  атлантично-континентальний. Літо дуже тепле, посушливе, зима м’яка з частими відлигами.

Річна сума опадів у середньому становить – 425 мм, більша частина яких - 267 мм припадає на квітень – жовтень. В цілому територія  характеризується посушливістю, середньорічне випаровування із поверхні суші досягає 450 мм, що більше річної суми опадів.

Кількість днів із сніговим покривом в середньому становить  35 днів.

Середня з найбільших за зиму висот снігу  становить 10 см. на відкритому місці, максимальна може достигати до 20 см.

Середня глибина промерзання грунтів сягає до 30 см., максимальна – до одного метра.

В цілому клімат сприяє розвитку сільськогосподарського виробництва і організації всіх видів літнього відпочинку.

Рельєф : спокійний, рівнинний, слабко розчленований балками. Більшість балок мають пологі схили. Найбільша балка – Цілиннна, глибина її доходить до – 40 метрів з ухилами від 5 до 10 градусів. Дно балки – рівне, шириною від 50 до 500 метрів.

Розміщення громади в степовій зоні обумовило формування в його межах типових грунтів  степу – чорноземів звичайних. В цілому природна  родючість грунтів громади висока, що підтверджено при оцінці земель сільськогосподарського призначення.

В геологічній будові приймають участь кристалічні породи докембрію, що становлять жорсткий фундамент і осадові відклади палеогенової  і четвертинної системи.

Глибина залягання кровлі кристалічних порід докембрію коливається  від 10 до 100 метрів.  Залягаючі граніти  покриті шарами та “кучугурами” вапняку, піску, піщаника, глини і мергелями.

Згідно даних  Українських геологічних територіальних фондів на території громади  знаходиться Корсак могила-  ландшафтний заказник місцевого значення.  Корсак-Могила — це шість кам'яних виходів Приазовського кристалічного масиву дуже стародавніх за геологічним віком (1700–1800 млн років), та розташованих на лівобережжі річки Корсак, за півтора кілометра від с. Мануйлівки та за 20 км від Азовського моря. Загальна площа родовища — понад 100 гектарів. Цікава сама назва могили. Корсак татарською "лисиця", але, мабуть правильніша назва у цієї гори була раніше — Курсак-могила, що означає Живіт-гора. Вона дійсно здіймається на рівнині як живіт.У 1984 р. Корсак-Могилі на площі 76 га надано статус ландшафтного заказника місцевого значення, як ділянці з унікальною різноманітною степовою рослинністю.

Видобуток залізної руди

На високий вміст заліза в руді вказував у своїх матеріалах відомий учений і мандрівник Петро-Симон Паллас, академік Петербурзької академії наук. Розвідка покладів руди була проведена в 1876 році. У 1893 році тут було організовано бельгійсько-російське товариство «Провіданс», яке почало розробляти родовище. Руду виймали з кар'єру, вантажили на підводи й вивозили на станції Єлизаветівка та Мелітополь. Добувати руду на Корсак-могилі перестали через початок Першої світової війни. На згадку про видобуток залишилися шурфи та кар'єри на одному з пагорбів. Тут і нині збираються мінералогічні колекції.

 

 

По території Новоолексіївської громади протікають річки Лозуватка та Корсак, довжина їх проходження через територію району становить 25 км. При сильній літній засухі відбувається часткове пересихання русла річок. На території громади  розташовані 3 ставки.

 

Лісові ресурси

Землі держлісфонду в громаді  складають 665 га ( 0,7 % від загальної ).  

До лісових насаджень в районі можливо віднести  полезахисні лісосмуги та деревночагарникові насадження, загальна площа яких становить – 665,15 га.Усі лісові насадження штучного походження і на даний час знаходяться у задовільному стані.

 

 1. Освіта, охорона здоров’я, культура і дозвілля.

 

Галузеве спрямування закладів

 

 

 1. Трудові ресурси

Сфера зайнятості населення

 

 

 

 

 

Зайнятість за видами діяльності

 

 

 

            Середня заробітна плата.

 

 

Зайнятість населення

 

4. Транспортна інфраструктура              

Головним транспортним вузлом громади є село Новоолексіївка.

Через центр громади проїжджають маршрутні таксі та рейсові автобуси.

              5.Структура економіки .

 С і л ь с ь к е   г о с п о д а р с т в о :

Найбільшу питому вагу в структурі економіки громади займає аграрний сектор. На території громади працюють 11 сільськогосподарських підприємств, в тому  числі 2 товариств з обмеженою відповідальністю, 1 сільськогосподарські виробничі кооперативи,5 фермерських господарств,3приватні підприємства. Вирощування зернових та масляничних культур. Переробка: макаронні, хлібо-булочне виробництво, фасування соняшникова насіння.

          Тваринницька продукція – молоко, яйця, шерсть, м’ясо в приватних домогосподарство.

 

 

 1. Інвестиційний розвиток території

Новоолексіївською  сільською об’єднанню територіальною  громадою ( сільськими радами) було підготовлено та подано понад 10 проектних заявок. На даний час схвалено,вже реалізовано та на фінальній стадії реалізації 3 заявки.

 

За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад в 2018 році планується виконання робіт на об’єктах:

 • Реконструкція котельні під твердопаливний котел для Комунального закладу « Навчально виховний комплекс Новоолексіївська загальноосвітня школа I-III ступенів - дошкільний навчальний заклад» Новоолексіївської сільської ради Приморського району Запорізької області–160369,09 тис. грн. (з них 160369,09 тис. грн. кошти даної субвенції);
 • Капітальний ремонт адміністративної будівлі сільської ради по вул. Громака, б. 30 в с. Новоолекіївка Приморського району Запорізької області- 155,431 тис. грн. (з них 155,431 тис. грн. кошти даної субвенції);
 • Капітальний ремонт дороги по вул. Громака с. Новоолексіївка, вул. Івана Франка, вул. Кутузова с. Лозуватка , вул. Гагаріна с. Мануйлівка, вул. Шмідта с. Петрівка Приморського району
 • Запорізької області- 1499.000тис. грн. (з них 1499.000тис. грн. кошти даної субвенції);

Відповідно до рішення сесії обласної ради від 08.06.2017 № 88 «Перелік заходів «Програми сприяння виконанню депутатських повноважень депутатами Запорізької обласної ради на 2017 - 2020 роки»» заплановано:

 • Придбання насіння для рекультивації пасовищ.
 • Придбання гербіциду для знищення шкідливих рослин.
 • Придбання обладнання для зрошення культурних пасовищ, придбання електропастухів.
 • Придбання техніки для потреб громади: техніки для наведення порядку на території громади(косарки, сміттєзбиральні машини, снігоприбиральні машини).
 • Здійснення заходів щодо розміщення АЗС на території с. Новоолексіївка.
 • Розробка генерального плану ОТГ, просторовий план.
 • Ремонт автобусної зупинки у с. Лозуватка.
 • Створення зоологічних кутків, придбання насаджень для навчальних закладів, дитячих садків.
 • Придбання медичного обладнання.
 • Придбання автотранспортудля потреб адмінцентру.
 • Придбання автотранспорту для медичного центру.
 • Придбання пожежного автотранспорту.
 • Придбання транспорту для муніціпальної варти.

 

 

Розділ ІІІ. ПРОПОЗИЦІЇ ДЛЯ ІНВЕСТОРІВ

Розвиток відновлювальної енергетики. Планується розроблення проекту,який передбачає встановлення сонячних батарей на території громади.

Створення умов для повернення молоді в населені пункти громади :

 • створення фонду підтримки підприємництва ;
 • розвиток соціальної  інфраструктури:

Реформування  системи надання адміністративних послуг :

 • забезпечення відповідним приміщенням, придатним для організації роботи Центру надання адміністративних послуг, та повноцінним і якісним наданням адміністративних послуг;
 • сприяння забезпеченню ЦНАП необхідною кількістю працівників та необхідного обладнання;

Енергозбереження та енергоефективність

 • здійснення капітальних та поточних ремонт об’єктів соціальної сфери із застосування енергозберігаючих технологій (утеплення, заміна вікон, дверей тощо);
 • придбання та встановлення енергозберігаючих котлів

Екологія

 • розчищення річок громади;
 • облаштування місць відпочинку;

Розвиток громадського суспільства

 • створення громадської організації по охороні громадського порядку;
 • активізація участі громадськості в управлінні місцевими справами;
 • врахування громадської думки в управлінському процесі, удосконалення системи комунікацій між органами місцевого самоврядування та громадськістю; 

Розвиток сільськогосподарського виробництва

Модернізація зрошувальних полів сільгосппідприємства громади

Розвиток промисловості

Переробка відходів сільськогосподарської продукції  соняшнику,ріпаку,соломи на альтернативні види палива.

Переробка сільськогосподарської продукції пшениці,ячменю,гороху  на муку та крупи.

Обслуговуюча сфери

Облаштування сміттєзвалищ, створення комплексу по переробці твердих побутових відходів запровадження сортування сміття

Розвиток зеленого туризму, розведення риби.

Земельні ресурси для інвестиційної діяльності

 

Наявні на території громади ВІЛЬНІ земельні ділянки, призначені для ведення господарської діяльності (крім с/г призначення)- 6 га.

 

 

Розділ ІУ. КОНТАКТИ

Новоолексіївська сільська рада вул.Громака,30 село Новоолексіївка приморський район  Запорізька область телефон 0613776261 факс 0613776261 електронна пошта nalex7@meta.ua

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень